Header Ads

Trondheim Calling Müzik Festivali


Trondheim Calling her yıl Ocak/Şubat aylarında Trondheim'de yapılan müzik festivalidir. Bu müzik festivali Norveç müzik kültürünü ve müzik şehri Trondheim'i tanıtmak ve desteklemek için yapılmaktadır. Trondheim Calling Müzik Festivali, Orta Norveç'in ilk bölgesel müzik festivali olmasının yanı sıra beş yılın sonunda Norveç'teki en büyük müzik festivallerinden birisi olmuştur. Dünyadaki diğer pek çok müzik festivalleri gibi, bu etkinlik de gündüz ve akşam konser bölümleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

İlk kez 2011 yılında düzenlenen festival, ilk üç yıl Byscenen konser salonunda, beş farklı sahne ile günde 1100 ziyaretçi kapasitesiyle ev sahipliği yapmıştır.

2014 yılında Solsiden alışveriş merkezine taşınarak sahne sayısını iki katına çıkarmış, müzisyen ve dinleyici kapasitelerini arttırmışlardır. Festival biletleri beş yıl boyunca tamamıyla satılmıştır. 2013 yılında 2500, 2014 yılında 5000 ve 2015 yılında 5500 dinleyici sayısına ulaşmıştır.


Festival pop, rock, indie, electronica, hip-hop, punk, metal ve hardcore türlerinde müzik yapan yeni ve genç sanatçılara yer vermektedir. Konser programı Norveç'in her yerinden 35-50 umut verici yeni sanatçılarla birlikte, müzik profesyonelleri ve tarafsız jüri tarafından seçilen Orta Noveç'teki 15 demo sanatçılarından oluşmaktadır.

Bu yıl 2-4 Şubat 2017 tarihleri arasında Brattøra, Solsiden ve Sentrum düzenlenecek festivalde dinleyiciler 19 yeni isim dışında 56 sanatçıyla buluşacaktır.

Norway Calling:

Daha önce zamanı ve mekanı genişleteceklerini duyuran Trondheim Calling, kendi ihracat konseptini yapacaklarını duyurmuştur. Bu yıl festivalde, yedi ihracata-hazır sanatçı plak şirketleri ve Bella Union, PIAS, Amazing Radio ve Flux FM gibi radyo istasyonlarından oluşan uluslararası delegeler önünde performans yapma fırsatı bulacak.

Konser Programını şuradan bulabilirsiniz.

Resmi Sayfası

Ticketmaster.no

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.