Header Ads

8 Saatlik Buz Hokeyi Maçı


Norveç Buz Hokeyi Ligi, play-off maçları sırasında ilginç bir rekora sahne oldu. Storhamar Dragons ile Sparta takımları arasında oynanan buz hokeyi maçı, tam 217 dakika 14 saniye sürdü!

Storhamar Dragons ve Sparta takımları, 12 Mart Pazar günü 18:00'de play-off turunun beşinci maçında karşı karşıya geldi. Normal maçlarda birbirlerine karşı ikişer galibiyet alan takımlar, kurallar gereği beşinci maçta beraberlik olması durumunda iki taraftartan biri gol atıncaya kadar maça devam edecekti. Maçın normal süresi 1-1 tamamlanınca, maç uzatmalara kaldı.

Uzatmalara giden buz hokeyi maçında yirmişer dakikadan 7 uzatma devresi oynanmasına rağmen 1-1'lik eşitlik bozulmadı. 18:00'de başlayan maç, sekinci uzatma devresinde saat 02:33'ü gösterirken Dragons oyuncusu Joakim Jansen'in attığı golle 2-1 sona erdi. Storhamar Dragons, Sparta karşısında toplamda 3-2 öne geçmiş oldu. Kurallar gereği dört maç kazanan takım, tur atlıyor.

Seyirciler Maçı Terk Etti

Maç, 5526 seyirci ile başladı. Verilen araların ardından salonun büfelerinde yiyecek ve içeceklerin hepsi tükendi. Normalde maç sonunda seyircilere ikram edilecek yiyecekler de sporculara verilerek tüketildi. Maç sona erdiği zaman, salonda yaklaşık 1.000 seyirci kalmıştı.

Buz hokeyindeki en uzun maç, 1936 yılında Amerika'da Stanley Cup finalinde Detroit Red Wings ile Montreal Maroons (2-1) arasında oynanmış ve 176 dakika 30 saniye sürmüştü.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.