Header Ads

Bergenfest 2017

Norveç'in ikinci büyük şehri Bergen, "Fiyortlara Giriş Kapısı" olarak bilinmektedir. Şehrin altyapısı geniş çaplı etkinlikler için iyi donanımlıdır. Bergenfest bu altyapının en önemli örneğidir.

1993 yılından beri, hem ulusal hem de uluslararası müzik grupları ile modern bir festival olarak varlığını sürdürmektedir. Festival, yerel şirketlerin kurumsal sponsorluklarının yanında, bölgesel ve enternasyonel devlet fonlarından da yararlanmaktadır. Buna rağmen, asıl kazancı bilet satışlarından sağlanmaktadır.

Festival direktörü ve ana programcısı Frank Nes'in yürüttüğü Bergenfest, yılda yaklaşık 40.000 müzikseverle buluşmaktadır. Norveç Rock Festivali Konseyi tarafından "Yılın Festivali" olarak değerlendirilmiştir. Ayrıca, Bergen Turist Konseyi "Bergen'deki en iyi pazarlama örneği" adı altında iki kere Onur Ödülü almıştır.

Bu yıl 14-17 Haziran tarihleri arasında dinleyici ile buluşacak festivale, Pet Shop Boys, Sigrid, Tom Odell, Ellie Goulding, Rag 'N' Bone Man ve Zara Larsson gibi müzisyenler ve müzik grupları yer alacaktır. Festivale katılmak isteyenler için, Londra, Kopenhag, Stockholm ve Amsterdam'dan Bergen'e direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bergen Flesland Havaalanı, şehrin merkezine 20 dakika uzaklıktadır.

Bilet fiyatlarını incelemek ve satın almak için buradan ulaşabilirsiniz.Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.