Header Ads

Norveç'te Çalışanlara 22 bin Euro İkramiye!


Norveç'in en önemli su ürünleri şirketlerinden biri olan Nova Sea, 250 çalışanına bu yıl toplamda 50 milyon Norveç Kronu yani 5,5 milyon Euro tutarında ikramiye dağıtacak!

Nova Sea şirketinde çalışanlar, şirketin yıllık gelirine göre yıllık olarak ikramiye alıyor. Üstelik bu ikramiyeler, çalışanlar şirket içi pozisyonlarına bakılmaksınızın eşit olarak veriliyor. Şirket, bu yıl her bir çalışanına 200 bin Norveç Kronu yani 22.000 Euro ikramiye yatırıyor.

Nova Sea şirketi, Norveç'te çalışanlarına ikramiye dağıtan tek şirket değil elbette. Ülkenin 20 büyük su ürünleri şirketi, ikramiye belirleme şekilleri farklı olsa da karlarının önemli bir bölümünü çalışanları ile paylaşıyor.

Norveç'in Somonu İlgi Görüyor!

Norveç genelinde su ürünleri konusunda özellikle somon balığı ihracatı önemli bir yer tutuyor. 2016 yılında bir önceki yıla göre somon üretiminin daha düşük olmasına rağmen ihracat rakamı %29 oranında artmıştır.

Norveç Deniz Ürünleri Konseyi ihracat rakamlarındaki artışın uluslararası pazarlarda somon balığı fiyatının yükselmesinden kaynaklandığını açıkladı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.