Header Ads

Oslo Gece Hayatı


Norveç'in başkenti Oslo, dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Hal böyle olunca, Oslo gece hayatının da ucuz olmadığını bilmeniz gerekir. Buna karşı Avrupa genelinde insanlar, genellikle evlerinde biraz içtikten sonra gece kulüplerine eğlenmek için gitmektedir.

Uzun gece ve gündüz süreleri, Oslo'daki gece hayatını olumsuz etkilemektedir. Havanın dengesiz bir şekilde kararması ve aydınlanması, ''gece hayatı'' kavramına ters düşmektedir. Şehirdeki Aker Brygee, Grünerlokkeat, Majorstua ve ana cadde olan Karl Johan eğlence mekanlarının yoğun olduğu yerlerdir.

Club Bla


Oslo şehir merkezinde yer alan Club Bla, her yıl 400'ün üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Canlı müzik yapılan Bla, şık tasarımı ve dünyanın farklı yerlerinden gelen müşterileriyle kaliteli bir mekandır. 28 Şubat 1998 yılında hizmet vermeye başlayan Club Bla, birçok kişi tarafından''Oslo'nun en iyi gece kulübü'' şeklinde tanımlamaktadır.

Adres: Brenneriveien 9C, Oslo

Heidis Bier Bar


Akşam saatlerinde açılan Heidis Bier Bar, gece 03:00'e kadar hizmet vermektedir. Eğlenceli bir konsepte sahip olan bar, özellikle bira çeşitleri ve masanın üzerindeki danslar ile ön plana çıkmaktadır. Oslo'da kalabalık, eğlenceli ve renkli bir mekan arıyorsanız, Heidis Bier Bar'a gitmelisiniz.

Adres: Fridtjof Nansen Plass 8, Oslo

Hard Rock Cafe


Oslo'nun ana caddesi olan Karl Johans üzerinde bulunan Hard Rock Cafe, ilk olarak 1971 yılında Londra'da açılan global bir eğlence mekanıdır. Her gün saat 11:30'da kapılarını açan Hard Rock Cafe, geç saatlere kadar hizmet vermektedir. İlgi çekici rock müziğinin yanında, mekanında yemek menüsünde oldukça iddialıdır.

Adres: Karl Johans Gate 45, Oslo

Parkteatret Bar & Scene


Oslo'daki popüler konser mekanlarından biri olan Parkteatret, konser etkinliklerinin yanında parti, film gösterimi, tiyatro oyunu ve komedi şovu gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. 2003 yılında hizmet vermeye başlayan mekan, özellikle hafta sonların çok kalabalık olmaktadır.

Adres: Olaf Ryes plass 11, Oslo

Club Jaeger


6 Ocak 2011 tarihinde hizmet vermeye başlayan Club Jaeger, her gün 14:00-03:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mekandaki DJ performansları, her gün 23:00'den sonra başlamaktadır. Oslo'nun samimi mekanlarından biri olan Club Jaeger, LGBT bireyleri ve farklı ırklardan insanların da sıkça gittiği bir yerdir.

Adres: Grensen 9, Oslo

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.