Header Ads

Turkish Cargo, Artık Norveç'te!


Türk Hava Yolları'nın kargo markası olan Turkish Cargo, İstanbul-Oslo arası tarifeli kargo seferlerine başlıyor. Hafta iki kez İstanbul'dan Norveç'in başkenti Oslo'daki Avinor Oslo Havaalanı'na sefer yapacak olan Turkish Cargo, Norveç'in deniz ürünlerini dünyanın farklı bölgelerine ulaştıracak.

Avinor Havalimanı Kargo Direktörü Martin Langaas, kargo pazarı olarak Norveç'e büyük bir ilgi olduğunu belirterek, “Nordic bölgesinde bizi seçen Turkish Cargo'yu burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Nihayet Oslo Havalimanı'nı THY'nin İstanbul dışındaki geniş ağına bağlayabildiğimiz için heyecanlıyız. Norveçli deniz ürünleri ihracatçıları THY sayesinde dünyanın en büyük uluslararası ağına erişebilecek" dedi.

Türk Hava Yolları Norveç Müdürü Sinan Dilek de, Norveç pazarından büyük beklentileri olduğunu, kargo seferlerinin Norveç deniz endüstrisini daha da rekabetçi hale getireceğine inandıklarını belirtti.

1 yorum:

  1. Norveç ile kavgalı degilmiydik ya! gerci İsrail, Hollanda, Almanya ile de "küstük" ya! demek ki bu bir politika; önce kavga et sonra ticaret :))

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.