Header Ads

Google Sizi Norveç Fiyortlarına Götürecek!


Norveç'in en önemli turistik bölgelerinden biri olan Trolltunga'ya yürüyüş,  artık Google Street View Nature ile sunulmaktadır. Bu özellik ile popüler turistik yerleri ziyaret etmeyi planlayan turistler tarafından kullanılarak, arazinin neye benzediğini daha iyi anlaşılmaktadır.

Google Norveç, bu uygulamanın yürüyüşleri daha güvenli hale getirileceğine ve yürüyüş parkurlarındaki kaybolan insanların azalacağı için kurtarma miktarının da azaltacağına inanıyor.

Odda Belediyesi Kültür Müdürü Lage Thune Myrberget projeyle ilgili heyecan duyuyor ve turistlerin yürüyüş için hazırlanmadıklarında ortaya çıkabilecek tehlikeli durumların önlenmesine yardımcı olacağına inanıyor.

"Buraya gelmek isteyen Avustralya, Çin, ABD, Kanada'daki turistleri düşünün. Bu uygulama, onlara yolculuklarını planlarken tamamen benzersiz bir fırsat tanıyor." diyor Myrberget.

Potansiyel turistlerin bu yeni özelliğinden faydalanmaları durumunda, hazırlık eksikliği nedeniyle parkurlardan kurtulmaları gereken daha az sayıda insan olacağını umuyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.