Header Ads

Oslo'da Paskalya Günü


Paskalya, İsa'nın çarmıha gerildikten sonra dirilişinin kutlandığı en önemli ve en eski bayramdır.
Kıyam Yortusu, Diriliş Pazarı ya da Diriliş Günü olarak da adlandırılan Paskalya Günü, 21 Mart-25 Nisan arasında bahar ekinoksunu takip eden ilk dolunaydan sonraki ilk pazar günü kutlanmaktadır.Bu yıl Paskalya Bayramı için Oslo'da düzenelecek bazı etkinlikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Müzelerdeki çocuk etkinlikleri

Oslo'nun gözde yerlerinde Halk Müzesi ve Bilim ve Teknoloji Müzesi gibi çocuklar için özel Paskalya etkinlikleri bulunmaktadır. Mathallen Yemek Salonu'nda yumurta dekorasyonu ve diğer etkinlikler yapılmaktadır.


Sergiler

Pek çok ilginç sergi Paskalya tatilleri boyunca açık kalacak. Bunların bazıları şunlardır:
- Emma & Edvard / Yalnızlık zamanında sevgi: Munch Müzesi'nde (her gün açık)
- Murakami / Murakami: Astrup Fearnley Museet'de (17 Nisan'da kapalı)

Paskalya'da Müzik

Oslo Opera Binası'nda Paskalya konserleri kapsamında 16 Nisan Pazar günü saat 14.00'de Esther Yoo/Robert Koenig ve 17 Nisan Pazartesi günü yine aynı saatte Opera gala sahne alacaktır. 

Biletler için buraya tıklayınız. 

Rehberli turlar

Opera Binası'nın çevresinde Paskalya sırasında otobüs ve tekne ile her gün gezi turları yapılacaktır. Opera Binası, tatil boyunca her gün İngilizce rehberli turlar sunmaktadır. 

Oslo Rehberlik Bürosu'yla Norveç'te rehberli bir yürüyüşe katılabilirsiniz. 

Kış aktiviteleri

Şehre bahar havası gelmesi rağmen Oslo tepelerinde kayak yapmak hala mümkündür. Yokuş aşağı kayak yapmak isterseniz, Oslo Winter Park Paskalya boyunca her gün saat 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.

Kır kayağı da yapabilirsiniz, ancak Oslo ormanının belirli bölümlerinde mümkündür. Bilgi ve öneri için Skiforeningen'e başvurabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.