Header Ads

Norveçli Çobanın Sıra Dışı Sevgi Gösterisi


Norveç Asıllı olan ve hayatını çobanlık yaparak sürdüren Aslak Ante Sara, göç etmekte olan onlarca ren geyiğini çılgın bir projede kullanarak eşine olan aşkını ilan etti.

Sputnik'te yer alan haberde yer aldığına göre Norveç'in Finnmark ilçesinde hayatını sürdüren Aslak Ante Sara adlı çoban ren geyikleriyle yapmış Olduğu ve içine eşinin  (Ravdna) baş harfini de yazmayı unutmayan kalp ile belki de dünya üzerindeki en romantik çoban olduğunu ispatladı.

Norveç'in ulusal kanalı olan NRK’de yayınlanan ve insansız hava aracıyla kaydedilen bu görüntüler yüzlerce kişinin ilgisini çekerken izleyenlerin ilgi odağı olmayı başardı.


NRK’de yayın yapan program aslında ren geyiklerinin göçünü konu alıyordu ve geyiklerin kış aylarında yazlık alanlara göçünü hafta boyunca dakika dakika olarak detaylı bir biçimde görüntülenmişti. Programı çok sayıda insan izlemişti.

Romantik çobanın kendi eşi için geyiklerle kalp resmi oluşturduğu anlar ise sosyal medyada binlerce kez görüntülenerek büyük beğeni almayı başardı.

Çılgın bir proje ile adını bir anda tüm dünya ya duyurmaya başaran ve bu sayede ismi çok kez anılan çoban, eşine olan sevgisini böyle bir proje ile imzalaması, dünya üzerinde çılgın projeler ile aşkını kanıtlamak isteyen kişilere ilham kaynağı oldu.

Bu ince ve çılgın düşünce ile kendini bir anda meşhur eden çobanın bu olaydan sonra ne gibi değişik projelere imza atacağı merakla bekleniyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.