Header Ads

Norveç Drammen Hakkında Bilgi

Drammen Başkent Oslo’ya 40 km uzaklıkta bulunan adının özelliğini taşıyan ‘nehir şehridir’. Bu bölgeye Nehir şehri anlamında ki Drammen denmesinin sebebi Oslofjord nehrinin bir kolunun şehrin içinden geçmesidir. Oslo’ya oldukça yakın olan Drammen’e ulaşım çok kolaydır. Araç kiralayarak kolayca Drammen’e ulaşılabilmektedir.

Bu şehrin en ünlü olduğu özelliği meydanıdır. Geniş bir alana yayılmış olan meydan Avrupa’nın en büyük meydanı olduğu düşünülmektedir. Meydan şehirde görülmesi gereken pek çok şeyi bünyesinde barındırmaktadır. Şehrin pazarı burada kurulmakta, kafe ve eğlence mekanları burada ve şehir kutlamaları da burada yapılmaktadır. Drammen ziyaretçilerinin gezmekten keyif aldığı meydan her zevke ve isteğe hitap etmektedir.

Drammen gezisi sırasında ilginizi çekebilecek bir diğer bölge Spiralen’dir. Burada tirbuşon şeklinde inşa edilmiş bir tünel bulunmaktadır. II. Dünya Savaşında Naziler tarafından Norveçlilere yaptırılmış olan bu tünel günümüzde araba ile geçilerek dağ tepelerine kolay ulaşım sağlamaktadır.


Harika manzaraya sahip esintili tepelerde manzaranın keyfini çıkartabilmek için yanınıza ek mont almanızı tavsiye ederiz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.